NOWA KARETKA WYPOSAŻONA W SPRZĘT MEDYCZNY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DLA SZPITALA W SIERPCU!

Warty blisko 650 tys. zł. AMBULANS, sfinansowany został w całości ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, dzięki projektowi „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS- CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

Uroczystego przekazania i wręczenia kluczyków do nowego pojazdu dokonał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik podczas konferencji prasowej podkreślił znaczenie tej i wielu innych darowizn dla ratowania zdrowia i życia pacjentów w sierpeckim szpitalu.
Placówka nie posiadała dotąd swojej karetki, korzystając tym samym z usług zewnętrznych.
To kolejny ważny krok do poprawy jakości świadczonych usług medycznych dla pacjentów powiatu sierpeckiego – powiedział Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik.
W uroczystości przekazania pojazdu udział wzięli również Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sebastian Szczypecki, Członek Zarządu Sławomir Krystek, Przewodniczący Komisji Budżetu i Promocji Powiatu Paweł Pakieła, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kamil Różański, Radny Jan Laskowski, władze miasta Sierpc, Komendanci Policji i Straży Pożarnej w Sierpcu, wójtowie gmin, oraz zaproszeni goście.