Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji – w dniu dzisiejszym – przed pomnikiem szefa Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej – generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Cześnik oddali hołd bohaterskim żołnierzom podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.Starosta Sierpecki Mariusz Turalski oraz Członek Zarządu Powiatu Andrzej Cześnik zabierając głos podkreślili, że Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest nie tylko wyrazem hołdu dla żołnierzy za świadectwo męstwa i postawy patriotycznej, ale również edukacją młodego pokolenia. Dzisiejszą uroczystość przygotowała Dyrektor I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu Danuta Żuławnik wraz z radą pedagogiczną i uczniami.