MIESZKANIA CHRONIONE SZANSĄ NA ŻYCIOWY START

Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik wraz z Wicestarostą Sławomirem Olejniczakiem oraz Dyrektor PCPR w Sierpcu Agnieszką Gorczycą odwiedzili mieszkańców lokali chronionych na terenie naszego powiatu.

Mieszkania chronione to lokale, które są dedykowane pełnoletniej młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą 🍀🍀🍀
Obecnie w zasobach powiatu funkcjonują trzy takie mieszkania. To ważne wsparcie młodych ludzi w procesie dochodzenia do pełnej samodzielności. Mogą tu bowiem liczyć na w pełni wyposażone mieszkania, ale także pomoc specjalistów w rozwiązywaniu trudności życiowych💪
W ostatnim czasie zrealizowano wiele prac podnoszących standard mieszkań. Wyremontowano pomieszczenia ( poprawienie wentylacji, wymiana podłogi w mieszkaniu nr 2, modernizacja łazienki w mieszkaniu nr 3, naprawa instalacji elektrycznej i hydraulicznej, malowanie ścian). Dokupiono niezbędne wyposażenie (pralki, telewizor, wymieniono meble kuchenne w mieszkaniach 1 i 3)
,,Cieszymy się, że mogliśmy osobiście poznać jedną z mieszkanek, podarować drobne upominki i życzyć wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów” – powiedział Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik.