KONCERT PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH Z OKAZJI 103. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI!

Koncert, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Sierpcu zrodził się z potrzeby serca i powstał, aby oddać hołd obrońcom Polski.

Salę koncertową wypełniły brzmienia znanych nam wszystkim od dziecka pieśni i piosenek patriotycznych, a prof. dr. hab. Grzegorz Radomski wygłosił prelekcję, przybliżając szczegóły trudnej drogi do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgromadzeni na koncercie goście otrzymali okolicznościowe kotyliony i śpiewniki.

Licznie zebranych mieszkańców przywitał Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik. „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”- te słowa Oskara Kolberga – śmiało mogą zostać mottem dzisiejszego koncertu. Jesteśmy tu po to, aby swoje istnienie umacniać i zakorzeniać w tej umiłowanej cząstce ziemi – Polsce. Jesteśmy tu po to, by to bezcenne dziedzictwo przekazywać pokoleniu młodych Polaków, zachowując w pamięci trudne doświadczenia naszych ojców, także ludzi obecnych tu na dzisiejszej uroczystości.” – powiedział.

Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński podziękował wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie przyczynili się do tego, by miłość do Ojczyzny była pielęgnowana i przekazywana następnym pokoleniom, w szczególności prof. dr. hab. Grzegorzowi Radomskiemu, Dyrektor Szkoły Muzycznej w Sierpcu Barbarze Bońkowskiej oraz pedagogom z tej szkoły, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Ewie Jancewicz oraz wszystkim wykonawcom za poruszające serca wykonania utworów patriotycznych.

Wszyscy zgromadzeni goście mogli również podziwiać wystawę prac wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Piękno naszej Ojczyzny.”

Zapraszamy do obejrzenie naszej fotorelacji z tego wydarzenia.