JUŻ JUTRO KOLEJNA PRELEKCJA PT. ,, W CZWARTKI O KULTURZE”

W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu trwają obchody jubileuszu 50-lecia istnienia.

Potrwają one przez cały rok 2021. Wśród wielu propozycji jakie skansen zaplanował z tej okazji znalazły się spotkania poświęcone mazowieckiej obrzędowości ludowej, zagadnieniom związanym z muzealnictwem oraz edukacji regionalnej. To cykl prelekcji jubileuszowych pt. „W CZWARTKI O KULTURZE”.
Z powodu zagrożeń związanych z rozszerzaniem się pandemii Covid-19 konieczne było przeniesienie prelekcji do sieci.
NAJBLIŻSZA ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 18 MARCA O GODZINIE 12:00 I BĘDZIE POŚWIĘCONA TEMATYCE WIELKANOCNEJ .
✅Tradycje Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia,
✅Piękne obrzędy Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego,
✅Zabawy w Lany Poniedziałek,
✅Mnóstwo ciekawostek m.in. skąd brano popiół do posypywania głów, co robiono w półpoście oraz czym było chodzenie po wykupie z kogutkiem?
To tylko niektóre informacje jakie możecie uzyskać oglądając prelekcję.
MATERIAŁ BĘDZIE DOSTĘPNY NA MUZEALNYM KANALE YOUTUBE DO KOŃCA MARCA 2021❗️
Gorąco zachęcamy do oglądania, oraz śledzenia profilu Muzeum Wsi Mazowieckiej