Jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Urzędzie Gminy Gozdowo odbyła się wyjątkowa uroczystość- Jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego, czyli Złote i Diamentowe Gody małżeńskie. Te wspólne lata są symbolem wierności i miłości rodzinnej, a także dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Uroczystość ta stanowi wzór i piękny przykład dla tych, którzy wybrali lub też wybiorą wspólnotę małżeńską. To ważny dzień nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin i przyjaciół. Na uroczyste spotkanie przybyły pary, które przed wieloma laty zawarły związek małżeński. Swoją obecnością zaszczycili również Kierownik Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Marlena Mazurska, Starosta Sierpecki Mariusz Turalski oraz Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski. Po uroczystym wstępie głos zabrał Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski, kierując do Jubilatów słowa uznania. Listy gratulacyjne, kwiaty oraz ciepłe słowa przekazał parom Starosta Sierpecki Mariusz Turalski.

-,,(…) Pięćdziesiąta i sześćdziesiąta rocznica ślubu to wspaniała uroczystość. Niełatwo jest wyrazić słowami podziw dla wspólnej drogi dwojga ludzi. Małżeństwo to nie tylko piękne i podniosłe chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk i smutków. Jesteście Państwo dla nas przykładem, jak można kochać drugiego człowieka (…)’’.
Dostojni Jubilaci ze łzami w oczach dziękowali sobie wzajemnie za miłość, oddanie i tolerancję. Wzruszenia nie kryli również rodzina i przyjaciele przybyłych par, którzy towarzyszyli najbliższym w tym ważnym dla nich dniu.