Jubileusz 25-lecia powstania i działalności Koła Powiatowego PSD

Koło Powiatowe Diabetyków w Sierpcu obchodziło jubileusz 25-lecia powstania i działalności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Farnym w Sierpcu, którą poprowadził proboszcz ks. kan. dr hab. Sławomir Zalewski. Dalsze uroczystości miały miejsce w Zajeździe Kasztelan. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego nastąpiła minuta ciszy. W ten sposób uczczono pamięć byłych prezesów Koła Powiatowego w Sierpcu, a zwłaszcza Krzysztofa Wiśniewskiego.

Otwarcia uroczystości dokonał obecny Prezes Zarządu Janusz Lipiński, który przywitał wszystkich obecnych gości i członków Koła. Z okazji tak pięknego jubileuszu Starosta Sierpecki Mariusz Turalski pogratulował diabetykom ich wieloletniej i owocnej aktywności oraz cennych działań podjętych na rzecz profilaktyki cukrzycy wśród mieszkańców powiatu sierpeckiego. Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim członkom Koła oraz życzył, aby każdy ich dzień był okazją do radości, szczęścia i uśmiechu. Uroczystość stała się okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej aktywnych w środowisku diabetyków. Złota odznaka honorowa ,,Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków’’ została przyznana Grzegorzowi Kościelskiemu. Jest to najwyższe odznaczenie za szczególne zasługi dla PSD, którą przyznaje Zarząd Główny tej organizacji. Zarząd Koła Powiatowego Diabetyków w Sierpcu przyznał 10 wyróżnień dla osób, które wykazują się aktywnością w środowisku diabetyków. Wyróżnienia za zasługi otrzymali: Zofia Górecka, Łucja Małycha, Anna Wiśniewska, Aurelia Joniak, Teresa Paradowska, Kazimierz Piotrowski, Stanisław Siekiera, Grzegorz Kościelski, Jadwiga Piotrowska oraz Wojciech Kordulasiński. Nie zabrakło występów artystycznych przygotowanych przez dzieci z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Po części oficjalnej zaproszeni goście i członkowie Koła rozpoczęli rewelacyjną zabawę w Zajeździe Kasztelan.