Jak powitać wiosnę? Jak ją sobie wyobrazić?

17 marca w pracowni artystycznej OPP odbyły się artystyczne zmagania sierpeckich przedszkolaków. Do konkursu plastycznego tworzenia na miejscu zgłosiły się trzy przedszkola: nr 2, nr 3 i nr 4.

Trzyosobowe zespoły wesołych przedszkolaków walczyły pędzlem i kolorami na dużym formacie wyczarowując Wiosnę- kolorowy świat pełen słońca, radości i pogodnych barw. Konkursowe zmagania zaowocowały powstaniem bajecznie kolorowych prac, na których możemy podziwiać dziecięce, wręcz fantazyjne postrzeganie tej nadchodzącej do nas pory roku.

Prace oceniała Komosja Konkursowa w składzie: p. Zofia Kujawa- nauczyciel, artysta z zamiłowania, p. Iwona Olszewska- przewodnicząca Rady Rodziców OPP oraz p. Maria Jagodzińska- nauczyciel plastyki w OPP.
„Bardzo trudno ocenić tak piękne, barwne prace. Wszyscy jesteście zwycięzcami.”- ciepłe słowa skierowała do dzieci pani Zofia Kujawa. Mali artyści otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców OPP.
„Naucz mnie sztuki małych kroków”- powiedział Antoine de Saint- Exupery. Podążając tymi słowami pani Renata Przybyłowka podziękowała paniom, które uczą sztuki swoich małych podopiecznych. Najważniejsze w życiu są pierwsze kroki… również „te”, a może przede wszystkim „te”, które rozwijają wnętrze małego człowieka.

Wystawę prac można podziwiać w galerii Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.

OPP w Sierpcu

Galeria wiadomości