W środę 25 kwietnia 2018 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu, Starostwo Powiatowe w Sierpcu i Urząd Miasta Sierpca – to główni organizatorzy powiatowych eliminacji do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który przygotowany we wcześniejszym okresie, został przeprowadzony w  dniu 25 kwietnia na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. W tym roku  o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu naszego powiatu w eliminacjach powiatowych rywalizowało 6 szkół podstawowych i 2 szkoły gimnazjalne.

Turniej oficjalnie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł.insp. Krzysztof Witkowski oraz Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński, podkreślając istotę organizacji takich turniejów, których celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach.

Po omówieniu regulaminu eliminacji  powiatowych przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Zbigniewa Czachorowskiego uczestnicy eliminacji przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zasad pierwszeństwa przejazdu obowiązujących na skrzyżowaniach.

Przeprowadzone eliminacje powiatowe wyłoniły dwie zwycięskie drużyny, które w najbliższym czasie będą reprezentowały powiat sierpecki na szczeblu rejonowym w Gostyninie.  Szkoły podstawowe reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Bożewie, a szkoły gimnazjalne – Gimnazjum Miejskie w Sierpcu.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy eliminacji z rąk Starosty Sierpeckiego Pana Jana Laskowskiego, Burmistrza Miasta Sierpca Pana Jarosława Perzyńskiego, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł.insp. Krzysztofa Witkowskiego i Naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sierpcu Pani Bogusławy Lewandowskiej otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Sierpeckiego i Burmistrza Miasta Sierpca.

Podczas eliminacji uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z pracą policjantów oraz zwiedzenia budynku komendy.

Laureatom eliminacji powiatowych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych etapów eliminacji do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

tekst: http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wse/informacje/aktualnosci/19468,Eliminacje-powiatowe-do-XLI-Ogolnopolskiego-Turnieju-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drog.html

 

image_pdfimage_print