13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. W dniu tym obchodzimy wspomnienie wszystkich zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych miejscach przez NKWD.

Władz Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpc w składzie: Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rzeszotarski, Wojciech Rychter Wicestarosta Sierpecki, Wiceprzewodniczący Rady Marcin Błaszczyk, Jarosław Perzyński Burmistrza Miasta Sierpca, Przewodniczący Rady Miasta Sierpc Jerzy Stachurski, oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny,  złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Pomniku Ofiar Katynia.

image_pdfimage_print