Dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej nr 3738W Rościszewo–Kosemin–Żabowo–Szumanie, gm. Rościszewo

Powiat Sierpecki otrzymał 165 tys. zł dofinansowania od Samorządu Województwa Mazowieckiego na przebudowę drogi powiatowej nr 3738W Rościszewo–Kosemin–Żabowo–Szumanie, gm. Rościszewo (1,500 km).

Dziś Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wicestarosta Wojciech Rychter oraz Skarbnik Powiatu Krzysztof Sobiecki podpisali w tej sprawie umowę z Marszałkiem Mazowsza Adamem Struzikiem.

Dofinasowanie na drogi otrzymały również gminy z naszego powiatu:

• gmina Gozdowo (pow. sierpecki) – Przebudowa drogi gminnej nr 370117W w miejscowości Kolczyn (etap I) (0,810 km) – 85 tys. zł;
  • gmina Gozdowo (pow. sierpecki) – Przebudowa drogi gminnej nr 370124W Bronoszewice–Kuskowo–Białuty (etap I) (0,655 km) – 15 tys. zł;
  • gmina Mochowo (pow. sierpecki) – Przebudowa drogi gminnej transportu rolnego nr 370243W w miejscowości Malanowo Stare, gm. Mochowo (0,955 km) – 100 tys. zł;
  • gmina Rościszewo (pow. sierpecki) – Przebudowa drogi gminnej relacji Polik – Kownatka (1 km) – 100 tys. zł;
  • gmina Sierpc – Modernizacja drogi gminnej nr 370536W Warzyn – Skóry – Dziembakowo w miejscowości Dziembakowo gmina Sierpc powiat sierpecki (0,467 km) – 52 tys. zł;
  • gmina Sierpc – Modernizacja drogi wewnętrznej w miejscowości Kręćkowo, gmina Sierpc, powiat sierpecki (0,428 km) – 34 tys. zł;
  • miasto Sierpc – Przebudowa ul. Miłobędzkiej (0,708 km) – 100 tys. zł;
  • gmina Szczutowo (pow. sierpecki) – Przebudowa drogi gminnej Grabal–Cisse (0,980 km) – 100 tys. zł;
  • gmina Zawidz (pow. sierpecki) – Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych na odcinku wsi Kosmaczewo gm. Zawidz (1 km) – 100 tys. zł.

Zarząd województwa mazowieckiego zadecydował o przyznaniu ponad 6 mln zł na realizację 70 inwestycji. Wsparcie finansowe trafi do 28 gmin i powiatów z subregionu płockiego oraz 34 gmin i powiatów z subregionu ciechanowskiego.

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano 312 zadań. W subregionie płockim dofinansowanie trafi do 28 gmin i powiatów, które zrealizują 32 zadania drogowe. Natomiast w subregionie ciechanowskim zrealizowanych zostanie 38 zadań drogowych (wsparcie trafi do 34 gmin i powiatów). Oba subregiony otrzymają łącznie ponad 6 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza. Dzięki tym środkom wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie ponad 70,8 km  dróg dojazdowych do gruntów rolnych (31,7 km w powiecie płockim i 39,1 km w powiecie ciechanowskim).

Foto. Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego w Warszawie