Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Długo wyczekiwany ,,Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2019″

Długo wyczekiwany ,,Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2019″

DŁUGO WYCZEKIWANY ,,SPORTOWIEC ZIEMI SIERPECKIEJ 2019″
Uroczysta Gala Plebiscytu „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2019” odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Organizatorami plebiscytu byli Starosta Sierpecki, oraz Burmistrz Miasta Sierpc przy współpracy Partnera Strategicznego Firmy Mega Sierpc.

Gala miała mieć miejsce w marcu ubiegłego roku jednak przeszkodziła temu pandemia koronawirusa. Z powodu wciąż obowiązujących obostrzeń, na uroczystości nie mogli również zjawić się wszyscy znamienici goście, oraz nominowani w plebiscycie.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Dariusz Malanowski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sebastian Szczypecki, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Waldemar Frydrychowicz, Radni Powiatowi i Miejscy, Wójtowie Sierpeckich Gmin i przedstawiciele podmiotów gospodarczych.
Zebranych na uroczystości powitali Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Dariusz Malanowski.
Plebiscyt został zrealizowany w czternastu kategoriach: Młodzieżowy Sportowiec Roku Szkoła Podstawowa (2007 i młodsi kat. żeńska) , Młodzieżowy Sportowiec Roku ( 2005-2006 kat. żeńska i męska), Najlepszy Sportowiec Szkół Ponadpodstawowych (kat.żeńska i męska),Szkolna Drużyna Roku do 15-go roku życia , Młodzieżowa Drużyna Roku, Drużyna Senior, Ambasador Sportu, Sportowiec Roku ( kat. żeńska i męska), Trener Roku, Działacz Sportowy Roku.
Oto zwycięzcy:
✅Młodzieżowy Sportowiec Roku ,Szkoła Podstawowa (2007 i młodsi) kat.żeńska
I Miejsce – Agata Pomorska
II Miejsce Lena Kwiecień
III Miejsce Maja Lejman
✅Młodzieżowy Sportowiec Roku, Szkoła Podstawowa (2007 i młodsi) kat.męska:
I Miejsce Marcel Żendarski
II Miejsce Igor Nawrocki
III Miejsce Oliwier Skumórski
Nominowani : Maciej Tyburczy
✅Młodzieżowy Sportowiec Roku (2005-2006) kat. żeńska:
I Miejsce Zuzanna Dul
II Miejsce Natalia Lejman
III Miejsce Patrycja Cackowska
Nominowane: Oliwia Kuligowska, Julia Witkowska ,Natalia Przybyłowska
✅Młodzieżowy Sportowiec Roku (2005-2006) kat. męska:
I Miejsce Mikołaj Krzywda
II Miesjce Oskar Marecki
III Miejsce Jakub Gajdka
Nominowani: Krystian Sowiński, Kacper Górski, Karol Łazarski, Adam Marciniak, Bartłomiej Karczewski
✅Młodzieżowy Sportowiec Roku, Szkoła ponadpodstawowa kat. żeńska :
I Miejsce Andżelika Płótnicka
II Miejsce Agata Majorkowska
III Miejsce Kinga Guzowska
✅Młodzieżowy Sportowiec Roku, Szkoła ponadpodstawowa kat. męska:
I Miejsce Konrad Zieliński
II Miejsce Kamil Mroczkowski
II Miejsce Jakub Nowakowski
Nominowani : Kamil Słowiński, Bartosz Duszyński, Krzysztof Klasiński
✅Szkolna Drużyna Roku do 15-go roku życia:
I Miejsce Olimpijczyk Jeżewo Rajkowska Katarzyna, Rajkowska Sylwia
II Miejsce Drużyna Piłki Nożnej w Gozdowie
III Miejsce Dwójka Sierpc
Nominowani: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mażoretki, Drużyna piłki ręcznej dzieci SP 3, Mega Sks SP Lelicem, Drużyna badmintona SP2
✅Młodzieżowa Drużyna Roku (od 16-20lat):
I Miejsce MKS Mazur Sierpc – piłka plażowa
II Miejsce Husarki Mochowo
III Miejsce Drużyna Tenisa Stołowego w Zawidzu
✅Drużyna Senior
I Miejsce Orzeł Goleszyn
II Miejsce MKS Mazur Sierpc
III Miejsce ex aequo Drużyna koszykówki Kasztelanka Sierpc
III Miejsce Sparta Mochowo
Nominowani: Reprezentacja Pań w przeciąganiu liny
✅Sportowiec Roku kat. męska:
I Miejsce Jarosław Wiśniewski
II Miejsce Mateusz Biegański
III Miejsce Kamil Witkowski
Nominowani : Patryk Kwasiborski
✅Sportowiec Roku kat. żeńska:
I miejsce Aneta Turalska
II Miejsce Julia Janiszewska
✅Trener Roku:
I Miejsce Wojciech Skorłutowski
II Miejsce DUET Waldemar Frydrychowicz / Hubert Wolski
III Miejsce Arkadiusz Sadowski
Nominowani : Waldemar Frydrychowicz, Janusz Jezierski
✅Działacz Sportowy Roku:
I Miejsce Łukasz Wróblewski
Nominowani : Radosław Nowakowski
✅Ambasador Sportu:
I Miejsce Wojciech Szablewski
II Miejsce Oliwia Pietrzykowska
III Miejsce Jerzy Listkowski
Nominowani: LKS Goleszyn
WSZYSTKICH NOMINOWANYCH ZAPRASZAMY SERDECZNIE PO ODBIÓR PAMIĄTKOWYCH STATUETEK DO STAROSTWA POWIATOWEGO W SIERPCU.
Sponsorami statuetek byli: Pan Grzegorz Włodarski – Prezes Zarządu i Pan Adam Kuciński – Wiceprezes Firmy MEGA Sierpc – Partner Strategiczny Plebiscytu👌
Sponsorami nagród dla zwycięzców w Plebiscycie „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2019” byli:
⦁ Pan Adam Kuciński wiceprezes Firmy Mega Sierpc
• Właściciel Firmy MTT SP. ZO.O.
• Pan Paweł Sołdański –właścicieL firmy Usługi Remontowo – Budowlane
⦁ Pani Lilla Nadratowska i Pan Andrzej Nadratowski – Firma „Staropolska Strzecha”
• Pana Andrzej Sulkowski właściciel firmy AS-MAR w Sierpcu
W imieniu Organizatorów oraz nagrodzonych serdecznie dziękujemy za wsparcie. Galę poprowadzili Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu Pani Renata Przybyłowska, oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu Pan Jarosław Żmijewski.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za pomoc zaangażowanym w organizację uroczystości.

fot. Ekstra Sierpc

image_pdfimage_print