W dniach 22 – 23 maja 2018 roku na Hali imienia Andrzeja Grubby w Jeżewie zostały rozegrane Finały Wojewódzkie XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym.

22 maja grały najlepsze ekipy z Mazowsza w kategorii chłopców. Nasz powiat i gminę Zawidz reprezentowali zawodnicy SLKS ” Olimpijczyk Jeżewo, a uczniowie ZSS W Zawidzu: Krystian Igielski, Daniel Cendrowski i Adrian Tyburski.

Pojedynki grupowe naszej ekipy nie należały do najłatwiejszych. Żeby wyjść z grupy musieli pokonać utytułowane drużyny z Nadarzyna i Warszawy. Chłopcy wykonali zadane wyśmienicie i zajęli I miejsce w grupie. Walkę o finał ponownie spotkali się z drużyną z Warszawy. Pojedynki singlowe i debel były dużo trudniejsze niż w grupie, ale ostatecznie to nasza ekipa wyszła wygrała ten pojedynek i w finale spotkała się z drużyną z Piaseczna. Po grach singlowych był 1:1. W deblu przegrywaliśmy już w setach 2:0, by ostatecznie wygrać 3:2. Kolejne single przyniosły wynik 1:1 i cały mecz zakończył się sukcesem ekipy z Zawidza.

W turnieju uczestniczyło 13 ekip. Dekoracji dokonali: Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wójt Gminy Zawidz Dariusz Franczak ,Przewodniczący SZS w Płocku Wojciech Majchrzak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeżewie Andrzej Nadrowski. 23 maja grały dziewczęta. Zawodach wystartowało 12 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Płocka. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Warszawy.

image_pdfimage_print