35. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

19 października minęła 35. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana ,,Solidarności’’. Z tej okazji została odprawiona Msza św. w Kościele Farnym w Sierpcu, którą poprowadził proboszcz ks. kan. dr hab. Sławomir Zalewski. Po Mszy św. nastąpiło uroczyste składanie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poświęconym bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Starosta Sierpecki Mariusz Turalski przybliżył postać, historię życia i śmierci kapelana ,,Solidarności’’. ,,Ks. Jerzy Popiełuszko został bestialsko zamordowany przez oprawców z UB. Niech jego czyny i wartości będą dla nas wskazówką, jakim być Polakiem i człowiekiem. W obronie jakich wartości, o które on walczył i w które wierzył ks. Jerzy, my także musimy walczyć dla siebie i przyszłych pokoleń.’’ – powiedział Starosta Mariusz Turalski. W uroczystości wzięli udział również: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska oraz członkowie Zarządu Powiatu: Andrzej Cześnik i Kamil Różański.