1

VII Zjazd Rodzin i Przyjaciół Domu w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

W sobotę 6 lipca br. w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie odbył się coroczny Zjazd Rodzin i Przyjaciół Domu pod hasłem „Hej rodzinka jest OK”. Uroczystość ta wpisała się już na stałe w kalendarz ważnych świąt Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie. Mieszkańcy i ich rodziny, pracownicy, przyjaciele i darczyńcy Domu są w tym szczególnym dniu wszyscy razem.

Tegoroczny Zjazd rozpoczęła msza święta sprawowana przez kapelan Domu Ks. Kanonika Mariana Orzechowskiego w intencji mieszkańców, ich rodzin oraz pracowników Domu. Po mszy nastąpiło oficjalne otwarcie i przywitanie wszystkich przybyłych gości przez Dyrektor Domu Marię Grażynę Topolewską. Na uroczystość przybyli goście: przedstawiciele Powiatu Sierpeckiego w osobach: Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Korpolińska, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Dariusz Twardowski, Starosta Mariusz Turalski i Wicestarosta Jarosław Ocicki, Gminę Szczutowo reprezentował Wójt Andrzej Twardowski. W uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Piotr Wojciechowski.

Na uroczystość przybyli również: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu – Alina Olszewska, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mochowie – Alicja Majerska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczutowie – Agnieszka Leśniewska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Sprawa” – Ewa Kopcińska , Prezes Stowarzyszenia „Razem” – Angelika Obczyńska, Dzielnicowy Posterunku Policji w Rościszewie – Marcin Mendowski, Przewodnicząca G.Z.E.R. i I. w Szczutowie – Czesława Urbańska, przedstawiciele lokalnej prasy „Ekstra Sierpc” – Anna Matuszewska i Jakub Grodzicki

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć występów artystycznych w wykonaniu mieszkańców naszego Domu. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Błękitna Bajka” , która przedstawiła bajkę „Łakomczuszek” oraz Pan Józef , która zaśpiewał piosenki biesiadne. Gościnnie wystąpił Chór Stowarzyszenia „Iwa” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Brochowie oraz członkowie Gminnego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów ze Szczutowa.

Goście mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych, wykonanych przez mieszkańców Domu. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli skosztować pysznego bigosu, chleba ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski, kaszanki oraz poczęstować się domowym ciastem. Następnie uczestnicy Zjazdu ruszyli do wspólnej zabawy. Oprawę muzyczna zapewnił Pan Zbyszek Nowakowski, który od lat współpracuje z naszym Domem.

Dyrektor Domu podziękowała rodzinom mieszkańców za przyjęcie zaproszenia oraz podziękowała pracownikom za zaangażowanie i włożony trud w przygotowanie Zjazdu.

Dyrektor Domu serdeczne podziękowała sponsorom: Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej EMPEGEK Sp. z.o.o w Sierpcu, Ksiądzu kanonik Marianowi Orzechowskiemu, Pani Annie Komorowskiej właścicielce Sklepu Spożywczo-przemysłowego w Szczutowie Zakładowi Cukierniczo-Piekarniczego w Mochowie, Zakładowi Cukierniczo-Piekarniczemu Jaszewscy w Lipnie. Podziękowania zostały również skierowane do Gminy Skrwilno, Nadleśnictwa w Skrwilnie i Gminy Szczutowo za użyczenie namiotu, stołów i ławek.

Goście dopisali, pogoda dopisała, humory również, co widać na zdjęciach poniżej.