1

VI Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w Pływaniu

19 listopada 2015 r. w naszej Szkole odbyły się VI Mistrzostwa Liceum Ogólnokształcącego w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 45 pływaków i pływaczek.

Rywalizowali oni w konkurencjach indywidualnych: 50 m. stylem grzbietowym, 50 m. stylem klasycznym, 50 m. stylem dowolnym. Chłopcy dodatkowo „ścigali się” stylem zmiennym na dystansie 100 metrów.
Konkurencją koronną okazał się wyścig sztafet 6×50 m. Tradycją tego wyścigu jest to, że każdy z zawodników sztafety płynie w koszulce, która pełni rolę „pałeczki sztafetowej”. Po każdych 25 metrach zawodnicy muszą „przebrać się” w wodzie. W tegorocznych mistrzostwach najszybciej pływała i najsprawniej przebierała się sztafeta reprezentująca klasę III b, w składzie: Dawid Lasek, Piotr Niekraś, Robert Nowicki, Łukasz Karczewski, Bartosz Gołębiewski, Bartosz Ciesiński. Chłopcy odebrali przechodni puchar dla Mistrzów Szkoły. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła klasa II a, zaś trzecie klasa I b.
W konkurencjach indywidualnych dziewcząt niepokonana była Zuzanna Chojnacka z klasy II c, która wygrała wszystkie trzy konkurencje. Wśród chłopców Bartosz Mazurowski wygrał aż trzy z czterech męskich konkurencji. Jedynie w stylu dowolnym szybszy okazał się Jakub Polowiec z klasy III f.
Klasyfikacja końcowa VI Mistrzostw Liceum Ogólnokształcącego w Pływaniu przedstawiła się następująco: