1

I miejsce dla Sparty Mochowo w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sierpeckiego

W hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu odbył się coroczny turniej piłki nożnej LZS. Walczono o puchar starosty sierpeckiego.

Głównym organizatorem zawodów była Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Sierpcu. Turniej otworzyli przewodniczący Rady Wojciech Szablewski i sekretarz Sławomir Malanowski, którzy życzyli wszystkim osiągnięcia, jak najlepszych wyników i gry fair play. Do udziału w zawodach zgłosiło się pięć drużyn. Zagrano systemem każdy z każdym po dwanaście minut. Widać, że zespoły są w trakcie przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego. Walka była zacięta. Najlepiej spisała się Sparta Mochowo, który wygrała trzy spotkania, a jedno zremisowała.
– Pierwszy turniej w nowym roku uważam za bardzo udany. Udało nam się zdobyć pierwsze miejsce. Połączyliśmy doświadczenie z młodością i to zaowocowało zwycięstwem. To były udane zawody – powiedział prezes Sparty Sebastian Szczypecki.
Drugie miejsce zajęła Pogoń Słupia, trzecie Orzeł Goleszyn, czwarte Orkan Lelice, a piąte Skrwa Łukomie. Dla wszystkich drużyn były puchary i dyplomy. Pamiątkowymi statuetkami uhonorowano najlepszych zawodników. Byli nimi: Mateusz Biegański (Orzeł Goleszyn), Arkadiusz Jastrzębski (Sparta Mochowo), Grzegorz Bednarski (Orkan Lelice), Kamil Piankowski (Skrwa Łukomie), Łukasz Piłat (Pogoń Słupia).

tekst i foto Extra Sierpc