Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Podsumowanie Projektu „Umiem Pływać”

Podsumowanie Projektu „Umiem Pływać”

Pokazali jak pływają  i poszło im świetnie  Brawo dzieciaki

Dziś na Krytej Pływalni w Sierpcu, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” 2017r. realizowanego przez Klub Pływacki „Shark” Sierpc wraz z uczestniczącymi w nim gminami: Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Szczutowo, Sierpc, Zawidz, Bieżuń i Żuromin. W projekcie udział wzięło 360 dzieci.

Na widowni zasiedli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in: Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Wicestarosta Sierpecki Juliusz Gorzkoś, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasz Kominek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marcin Błaszczyk, Wójt Gminy Rościszewo Jan Sugajski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz dyrektorzy szkół biorący udział projekcie i oczywiście rodzice dzieci.

Wszyscy bacznie obserwowali umiejętności pływackie zaprezentowane przez dzieci. Po przepłynięciu jednej długości basenu, każdy uczestnik projektu, otrzymał złoty medal i Dyplom Uczestnictwa oraz słodkie smakołyki ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” to program wdrażany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

image_pdfimage_print
Skip to content