1

Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim

W dniach 1-3.12.2017 r. w Olsztynie odbyła się kolejna seria Pucharu Polski w Taewkwondo olimpijskim Turniej został rozegrany przyszłorocznymi kategoriami wiekowymi i jednocześnie otwierał ranking Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na rok przyszły.

W turnieju wystartowało 7 zawodników KS Taekyon. W kategorii kadetów startowała czwórka naszych zawodników: Ania Obrębska, Aleksandra Klasińska, Kamil Okraszewski i Karol Łazarski. Ola i Karol niestety odpadli w swoich pierwszych pojedynkach. Kamil po pierwszej wygranej wysoko walce 34:7 przegrał kolejny pojedynek z późniejszym finalistą. Najlepiej wypadła Ania Obrębska. Ania jest Mistrzynią Polski w kat. do 29 kg. W tym roku jednak startujemy w wyższej kategorii wagowej do 33 kg. Ania pierwszy pojedynek 27: 2, pojedynek ćwierćfinałowy zwyciężyła 11:7. Do półfinału przystąpiła z kontuzją i niestety przegrała walkę o finał ostatecznie zdobywa medal brązowy.

W kategorii juniorów nasz klub reprezentuje Bartosz Duszyńki. Bartek jest aktualnie wicemistrzem Polski w kat. do 51 kg. Na tych zawodach spróbowaliśmy swoich sił w kategorii – 55 kg, a także w wyższej kategorii wiekowej – w młodzieżowcach. Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej juniorów. W pierwszym pojedynku Bartek pokonał swojego przeciwnika 34:6. Niestety w ćwierćfinale ulega przeciwnikowi z Puław i odpada z turnieju. W kolejnym dniu Bartek startuje w kategorii młodzieżowców. Osoby urodzone w 2001 roku mają prawo startować w kategorii juniorów jak i młodzieżowców. W tej kategorii Bartek w półfinale pokonuje zawodnika z Częstochowy 25:2. Niestety w finale przegrywa z zawodnikiem gospodarzy. Ostatecznie zdobywa medal srebrny.

W kategorii młodzieżowców wystartowały także dwie nasze zawodniczki: Oliwia Perczyńska i Sylwia Marcinkowska. Dla Sylwii to był debiut w tej kategorii wiekowej. W pierwszym pojedynku przeciwniczka w ogóle nie wyszła do walki. Niestety w drugim uległa zawodniczce AZS AWF Kraków. Oliwia w ćwiećfinale pokonała zawodniczkę ze Świnoujścia 5:1. Niestety w pojedynku półfinałowym uległa reprezentantce gospodarzy, która zwyciężyła w całym turnieju. Zdobyła medal brązowy.

Ostatecznie zdobyliśmy dwa medale brązowe i jeden srebrny.