1

Mazowieckie Barwy Wolontariatu – poznaliśmy zwycięzców !

Od szesnastu  lat Sieć Centrów Wolontariatu organizuje konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu, którego jednym z celów jest  zachęcanie mieszkańców Mazowsza do podejmowania aktywności wolontariackiej, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej.

Podczas tegorocznej gali, która odbyła się 7 listopada br.  w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, poznaliśmy laureatów konkursu. Miło nam poinformować, że I miejsce zajął  Szkolny Klub Wolontariatu Pomocna Dłoń w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym (pow. sierpecki)Motto klubu to słowa profesora Władysława Bartoszewskiego – „Najważniejsze, by w życiu być przyzwoitym”. Angażują się w działania na rzecz drugiego człowieka w wielu obszarach wolontariatu – pracują z osobami niepełnosprawnymi, osobami starszymi, organizują zbiórki żywności, pomagają w schronisku. Ich postawa może być wzorem oraz inspiracją dla innych. Grupa liczy 50 młodych osób, czyli ponad połowę z 99 uczniów gimnazjum.

Natomiast wyróżnienie odebrał  Krzysztof Jędrzejewski (Mochowo, pow. sierpecki), zgłoszony przez Stowarzyszenie „Szansa na życie” w Sierpcu i Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego – 36-letni mieszkaniec Żurawina, podopieczny Sierpeckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie”. Sam jest osobą niepełnosprawną, a i tak pomaga innym. Od 9 lat jest wolontariuszem. Pozytywną energią zaraża innych członków stowarzyszenia. Dał się poznać jako młody wrażliwy człowiek niosący pomoc innym. Jest odpowiedzialny, obowiązkowy i punktualny do tego stopnia, że potrafi przyjść na umówione zebranie Wolontariatu na dużo przed czasem twierdząc, że „Woli być wcześniej niż się spóźnić”. Umie współdziałać w zespole. Z przyjemnością wykonuje obowiązki Wolontariusza. Jeśli już się do czegoś zobowiąże, to stara się to wypełnić najlepiej jak potrafi. Wykorzystuje szansę poznania i nauczenia się nowych rzeczy od innych. Jest osobą, na której można polegać. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Zwycięzcom konkursu  z naszego powiatu towarzyszyli m.in.: Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Rzeszotarski, Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz Honorowy Prezes Stowarzyszenia „Szansa na życie” Wojciech Rychter.


Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym 😉

 W konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu, zgodnie z regulaminem konkursu, komisja wybrała laureatów, którzy jako zwycięzcy etapu wojewódzkiego zostali nominowani do finału ogólnopolskiego. Oceniane były przede wszystkim: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.