1

III Sierpeckie Dni Rolnika

Pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w dniach 12–13 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ZSCKR) w Studzieńcu, odbyły się III Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu.

Jednym z organizatorów tego wydarzenia był Starosta Sierpecki, który ufundował statuetki dla Hodowców biorących udział w Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

Pierwszy dzień sierpeckiego dnia rolnika – to Dzień Otwarty Szkoły. Młodzież, która wzięła w nim udział miała okazję zwiedzić ZSCKR, zapoznać się z jej ofertą, wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz zwiedzić pracownię i warsztaty szkolne. W tym samym czasie na terenie szkoły można było obejrzeć sprzęt rolniczy, zapoznać się z ofertą firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym.

Drugi dzień święta rolników obfitował w wiele wydarzeń. Na scenie pojawili m.in. się artyści z orkiestry dętej OSP Goleszyn, która zagrała pod batutą Edwarda Wielgóckiego, młodzież z ZSCKR w Studzieńcu a także Chór „Złota Jesień” z Mochowa. Zwiedzający wystawę mogli wziąć udział w wielu konkursach. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs „dojenie krowy na czas”.

Przeprowadzono konkurs na najładniejsze stanowisko wystawiennicze. Komisja konkursowa oceniła 30 stoisk wg kryteriów przewidzianych w regulaminie. Nagrodę główną otrzymała firma TeamRol natomiast wyróżnienie trafiło do firmy Egrol i Nutrena.

Nie zabrakło także pysznego jedzenia przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu sierpeckiego. Tym razem potrawą konkursową były pierogi. Najlepsze pierogi przygotowały panie z Koła Gospodyń w Bonisławiu gm. Gozdowo. Na drugim miejscu znalazły się panie z Koła „Mazowianka” z Osieka gm. Mochowo a na trzecim Koło Emerytów i Rencistów ze Szczutowa. Podziękowania za udział otrzymały panie z Koła Wiejskiego Młotkowo gm. Zawidz i Koła OSP Goleszyn gm. Sierpc.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas dwudniowej imprezy cieszyła się wystawa zwierząt hodowlanych. Prezentowano okazy bydła mlecznego i mięsnego oraz trzody chlewnej. Puchary Starosty z rąk Wicestarosty Juliusza Gorzkosia otrzymali:

hodowcy krów mlecznychAnna Gołębiewska, Bendorzyna gm. Mochowo; Janosz Adam, Mokrzk gm. Bielsk; Kołodziejski Roman, Dziedzice gm. Bielsk; Lewandowski Tadeusz, Rzeszotary Gortaty gm. Rościszewo; Różański Franciszek, Zawidz Mały, gm. Zawidz; Stawiski Józef, Lipniki gm. Rosciszewo.

hodowcy krów mięsnychAsztemborski Edward oraz Asztemborski Michał, Borkowo Kościele gm. Sierpc, Mierzejewski Piotr, Jaworowo Lipa gm. Zawidz. 

Wśród gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Grzegorz Gańko, Wicestarosta Juliusz Gorzkoś, Wójtowie Powiatu Sierpeckiego.