Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Dlaczego LO Sucharskiego❓ – Rekrutacja 2020/2021

Dlaczego LO Sucharskiego❓ – Rekrutacja 2020/2021

Droga Ósmoklasistko,Drogi Ósmoklasisto, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu na rok szkolny 2020/2021.

Dlaczego Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu
👉 Nasi uczniowie osiągają liczne sukcesy
Nic tak nas nie cieszy, jak sukcesy naszych licealistów. Uczniowie naszej szkoły wykazują się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych, zdobywając liczne nagrody, wyróżnienia, indeksy wyższych uczelni, tytuły finalistów i laureatów.
Informacje o sukcesach naszych uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz zawodach w sportowych znajdziecie na stronie:
🔗 http://losierpc.edu.pl/index.php/strefa-ucznia/osiagniecia

👉 Przyznano nam tarczę edukacyjnej jakości
Miesięcznik i Fundacja „Perspektywy” po raz dwudziesty drugi opublikowały ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Wśród tysiąca wyróżnionych liceów ogólnokształcących jest nasze Liceum. Została nam przyznana tarcza edukacyjnej jakości – Liceum zostało wyróżnione honorowym tytułem „Brązowej Szkoły 2020”.
🔗 http://losierpc.edu.pl/…/100-wyd…/285-lo-brazowa-szkola-2020

👉 Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego
Wybierając szkołę, często zadajecie sobie pytanie: jaki tam jest poziom? Ale co to znaczy? Na te pytania odpowiadamy na naszej stronie:
🔗 http://losierpc.edu.pl/index.…/rekrutacja/ewd-a-wybor-szkoly
Zdawalność egzaminu maturalnego w naszym Liceum jest najwyższa w powiecie sierpeckim, wyższa niż w województwie mazowieckim i kraju.
Szczegółowe informacje o wynikach egzaminu maturalnego w roku 2019 znajdziecie na naszej stronie:
🔗 http://losierpc.edu.pl/…/14-samp…/206-egzamin-maturalny-2019

👉 Nasi Absolwenci dostają się na studia wyższe i kończą je z sukcesem
Przez lata w naszych murach wykształciliśmy wybitnych ludzi medycyny, prawa, nauki, sztuki, sportu i wielu innych dziedzin, którzy z dumą podkreślają swój związek ze szkołą. Nasi Absolwenci spotykają się z uczniami Liceum w ramach spotkań z cyklu „A jednak warto…”.

👉 Mamy bardzo dobre warunki lokalowe
Posiadamy dobrze wyposażone pracownie: komputerową, chemiczną, biologiczną, matematyczną oraz Centrum Informacji Multimedialnej i bibliotekę, pełnowymiarową halę sportową z siłownią. Rozpoczęliśmy działania zmierzające do budowy boiska wielofunkcyjnego.

👉 Tu Twój los jest w Twoich rękach
Każdemu uczniowi umożliwiamy osiągnięcie sukcesu na miarę jego możliwości, rozwijanie swoich zainteresowań, udział w wykładach z nauczycielami akademickimi (w ramach współpracy z wyższymi uczelniami).

👉 Tu masz wpływ na życie szkoły
Uczniowie naszego Liceum są aktywni, angażują się w różne przedsięwzięcia edukacyjne, charytatywne, kulturalne i społeczne oraz organizują wspaniałe imprezy szkolne np. Otrzęsiny, Abiturki.

👉 Ta szkoła daje wiele możliwości
Nasi uczniowie aktywnie angażują się między innymi w działalność: Koła Teatralnego, Szkolnego Koła PCK, Szkolnego Koła LOP, Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Klubu Sportowego, Szkolnego Koła Szachowego oraz kół przedmiotowych.

👉 To szkoła otwarta na świat
Współpracujemy z Politechniką Warszawską Filia w Płocku, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Mazowiecką Uczelnią Publiczną w Płocku, Instytutem Ekologii i Bioetyki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Townsend Harris High School w Nowym Jorku.

👉 Tu nie tylko nauką żyje człowiek
Nasza szkoła to nauka, ale też życie towarzyskie. Tu możesz uczestniczyć w wycieczkach, wyjściach i różnych imprezach integracyjnych.

Droga Ósmoklasistko,
Drogi Ósmoklasisto,
Ta szkoła po prostu pasuje do Ciebie…
To może być Twoja szkoła…
Nie mamy możliwości spotkać się osobiście, ale jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu zapraszamy na czat w dniach 21-24 kwietnia 2020 r. w godz. 18.00-19.00 (Messenger – https://www.facebook.com/losucharskiego/).
© Copyright by LO Sucharskiego Sierpc
LO Sucharskiego Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content