Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

SIERPECCY NIEPEŁNOSPRAWNI – SPRAWNI Z FUNDACJĄ PZU

SIERPECCY NIEPEŁNOSPRAWNI – SPRAWNI Z FUNDACJĄ PZU

Stowarzyszenie Kre@ktywni w okresie od 01.09.2017r. do 28.02.2018r. Realizowało projekt pn.: „SIERPECCY NIEPEŁNOSPRAWNI – SPRAWNI Z FUNDACJĄ PZU”.

Projekt jest współfinansowany z dotacji pozyskanej w konkursie Fundacji PZU. W dniu 23.02.2018r. odbył się ostatni już występ artystyczny naszych uczestników. Tematem przewodnim była „PRZYJAŹŃ”.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Pan WOJCIECH RYCHTER- WICESTAROSTA SIERPECKI

  • Pani Agnieszka Gorczyca – Dyrektor PCPR w Sierpcu

  • Pani Alina Olszewska – Dyrektor MOPS w Sierpcu

  • Pani Joanna Spłocharska oraz podopieczni DZIENNEGO DOMU POMOCY

Celem projektu było zwiększenie samodzielności, sprawności i aktywności społecznej osób z niepełnosprawnością oraz wsparcie ich rodzin.

Działania zrealizowane w projekcie:

  • Zajęcia integracyjno – aktywizacyjne, warsztaty plastyczno – techniczne; występy artystyczne uczestników projektu – 100 godzin;

  • Zajęcia z rehabilitantem/fizjoterapeutą – 130 godzin;

  • Wyjścia kulturalne do kina dla osób z niepełnosprawnością i opiekunów – 5 seansów

Uczestnicy mieli zapewniony 1 ciepły posiłek w trakcie zajęć grupowych trwających minimum 4h, wsparcie trenerów, materiały do zajęć. Zainteresowanie projektem było duże. Frekwencja na zajęciach bardzo wysoka bo 95%. Gratulujemy wytrwałości, chęci współpracy. Uczestnicy na pożegnanie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz teczki terapii zajęciowej z pracami do wykonania na 10 kolejnych miesięcy. Do końca każdego miesiąca można przesyłać prace – będziemy je publikować na stronie stowarzyszenia i losować nagrody.

Dziękujemy Pani Dyrektor Alinie Olszewskiej i członkom RODZINNEGO KLUBU ABSTYNENTA „PRZYSTAŃ” za udostępnienie sali i zaplecza do zajęć. Dziękujemy gminom wiejskim Powiatu Sierpeckiego za wsparcie swoich mieszkańców w formie zapewnienia lub dofinansowania dojazdów na zajęcia. Wszystkim zaangażowanym: osobom, firmom i instytucjom, za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.

image_pdfimage_print
Skip to content