1

Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Olecko Hidori Cup

W dniach 12-13.05.2017 r. odbył się kolejny turniej rangi Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim – Olecko Hidori Cup.

Oprócz zawodników z całego kraju, wystartowali także zawodnicy z Białorusi i Ukrainy. W sumie 348 zawodników. W zawodach uczestniczyła 7 osobowa reprezentacja KS Taekyon w składzie: juniorzy Sylwia Marcinkowska, Bartosz Duszyński, kadeci : Anna Obrębska, Bartosz Nowak, Kamil Okraszewski, Martyna Nowak, i młodzik: Patryk Stachowicz. Najlepiej zaprezentowali się nasi juniorzy. Sylwia Marcinkowska uległa dopiero w półfinale przeciwniczce z Poznania, zdobywając ostatecznie brązowy medal, a Bartek Duszyński w finale uległ zawodnikowi z Kórnika, zdobywając srebrny medal. Wyniki, ale także poziom sportowy naszych juniorów, cieszą z uwagi na zbliżające się w ostatni weekend maja Mistrzostwa Polski. Sylwia w ćwierćfinale rozgromiła przeciwniczkę 20:0 i zakończyła pojedynek przed czasem knockdownem. Bartek w półfinale zwyciężył 11:6 zawodnika z Olsztyna, z którym nie radził sobie na sparingach. Ponadto Bartek wystartował w wyższej kategorii wagowej. Nie najlepszy występ zanotowali nasi kadeci. Wszyscy przegrali swoje pierwsze pojedynki i wrócili bez medali. Nasi kadeci są najmłodsi w swojej kategorii wiekowej (12-14 lat), ale z zawodów na zawody widać postępy i nabieranie potrzebnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

W dniach 2-4.06.2017 roku w Województwie Lubuskim będzie rozgrywana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich. Jest największa impreza cykliczna rozgrywana w naszym kraju. W imprezie startują reprezentacje wojewódzkie. Bardzo Miło nam poinformować, że dwójka naszych zawodników, członków kadry wojewódzkiej, została powołana do Reprezentacji Mazowsza na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Tymi zawodnikami są: Anna Obrębska i Kamil Okraszewski.