Wychowankowie OPP laureatami poezji patriotycznej

100 lecie odzyskania Niepodległości to ważne wydarzenie w życiu społeczności Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Wychowankowie nie tylko chętnie malują, śpiewają i tańczą dla Niepodległej, ale również tworzą piękne wiersze.

Kinga Skowrońska – wychowanka OPP została laureatką XXI Regionalnego Konkursu Literackiego w Radomiu. Pomimo młodego wieku (13 lat) Kinga została wyróżniona pośród laureatów szkół ponadgimnazjalnych. 21 listopada w Międzynarodowym Centrum Wolontariatu w Radomiu odbyła się Gala finałowa, którą prowadził radomski poeta – pan Adrian Szary. Podczas gali nagrodzona wychowanka zaprezentowała jeden z trzech wierszy pt. „Wolność”. Nagrodzone wiersze znajdą się w kolejnym wydaniu tomiku młodych literatów w styczniu 2019r.

Szymon Sikorski – wychowanek OPP, zachwycił Jury XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego swoimi wierszami pt. „Bóg”, „Honor”, „Ojczyzna”. 23 listopada 2018r. podczas Gali finałowej w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Szymon zdobył I miejsce – grand prix” XXIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji, otrzymując dyplom, medal Horacego oraz wiele cennych nagród. Zaszczytnym był moment, kiedy Szymon zasiadł na tronie trzymając medal Horacego i mógł wysłuchać napisaną przez siebie poezję patriotyczną w wykonaniu uczennicy ze szkoły w Bieżuniu. Wiersze Szymona zostaną opublikowane w Jubileuszowym tomiku wierszy Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Poezji im. Stefana Gołębiowskiego.

Nagrodzeni wychowankowie tworzą wiersze na zajęciach koła recytatorskiego pod kierunkiem pani Renaty Przybyłowskiej.