Wychowankowie Domu Dzieci w Szczutowie w opałach

Na skutek intensywnych opadów śniegu w Szczutowie przewracające się drzewa spowodowały zerwanie linii energetycznej.

Dojazd do Powiatowego Domu Dzieci w Szczutowie możliwy był tylko samochodami z napędem co najmniej uterenowionym. Temperatura spadła do – 20 st. C. Nie było prądu i momentalnie zrobiło się zimno. Kilka osób dostało odmrożeń. Sytuacja z minuty na minutę stawała się dramatyczna.

Na pomoc przyszła niezawodna straż z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sierpcu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczutowie, Rościszewie i Gójsku. Ewakuowano nas do Szkoły Podstawowej w Szczutowie, gdzie Pan Wójt już czekał z ciepłą herbatą.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia ratownicze.
Bardzo dziękujemy Panu Komendantowi PSP w Sierpcu bryg.mgr inż. M. Strześniewskiemu oraz mł.bryg.Waldemarowi Goczyńskiemu, jak również wszystkim strażakom.

Nina Gąsiorowska