Starosta Sierpecki zorganizował w tym roku VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny pn. „Chrońmy środowisko odzyskując surowce wtórne” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, znajdujących się na terenie powiatu sierpeckiego.

Celem Konkursu było wyrobienie nawyku selektywnego gromadzenia odpadów w miejscu ich wytworzenia oraz zaangażowanie dzieci, młodzieży, personelu szkół oraz rodziców w segregowanie odpadów poprzez zbiórkę makulatury, tworzyw sztucznych i baterii.

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyło się rozstrzygniecie konkursu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele zwycięskich szkół, Starosta – Jan Laskowski, Wicestarosta – Wojciech Rychter oraz pracownicy tut. Starostwa.

Udział w Konkursie zgłosiło 10 szkół z terenu powiatu sierpeckiego. Razem wszystkie szkoły zebrały 109 881,5 kg makulatury, 44 544 kg tworzyw sztucznych oraz 3 140,5 kg baterii.

Komisja Konkursowa w składzie: Wicestarosta Sierpecki Wojciech Rychter, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Środowiska Aldona Kowalska oraz Alina Stępczyńska pracownik Starostwa po przeliczeniu ilości zebranych odpadów w trzech kategoriach (makulatura, tworzywa sztuczne, baterie) na jednego ucznia w każdej szkole, wyłoniła laureatów:

I. Kategoria makulatura:

Laureat I miejsca – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grąbcu (182,28 kg/na 1 ucznia)

Laureat II miejsca – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (123,6 kg/na 1 ucznia )

Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie (96,51 kg/na 1 ucznia)

II. Kategoria tworzywa sztuczne:

Laureat I miejsca – I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu (38,00 kg/na 1 ucznia)

Laureat II miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (34,16 kg/na 1 ucznia)

Laureat III miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu (20,27 kg/na 1 ucznia)

III. Kategoria baterie:

Laureat I miejsca – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grąbcu (2,32 kg/na 1 ucznia)

Laureat II miejsca – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu (1,39 kg/na 1 ucznia)