W sobotę 14 lipca już po raz szósty odbył się Zjazd Rodzin i Przyjaciół DPS Szczutowo. Wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi w tym szczególnym spotkaniu uczestniczył wicestarosta sierpecki Wojciech Rychter.

Wszystkich gości, mieszkańców i pracowników powitała Dyrektor Domu Maria Grażyna Topolewska. Niektórzy goście przybyli z odległych krańców Polski, aby spotkać się z mieszkańcami oraz uczestniczyć w przygotowanym programie artystycznym i zabawie. Zjazd rozpoczął się Mszą św. odprawioną przez kapelana Domu ks Mariana Orzechowskiego oraz powitaniem gości.

Po słodkim poczęstunku , goście mieli okazję wysłuchać występów artystycznych w wykonaniu Anny Cyl i Filipa Kwiatkowskiego uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu , Kuby Kwiatkowskiego ucznia Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu , mieszkańców Domu oraz uczestników Dziennego Domu Senior + w Szczutowie. Z występem słowno-muzyczny wystąpili również Emeryci i Renciści ze Szczutowa. Spotkaniu towarzyszyła zabawa taneczna, wystawa prac mieszkańców, które powstały podczas zajęć plastycznych oraz ciepły poczęstunek.

Zjazd rodzin i przyjaciół Domu był dobrą okazją do integracji rodzin, mieszkańców oraz personelu domu.

 

image_pdfimage_print