VI Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

Na Stadionie Miejskim w Toruniu 13 maja 2017 r. odbyła się VI Toruńska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Udział w niej wzięło około 330 osób z okolic Torunia, w tym 18-osobowa ekipa sportowa ze Stowarzyszenia „Szansa na Życie” reprezentująca Miasto Sierpc i Powiat Sierpecki.
Zawodnicy zmagali się w różnych konkurencjach (lekkoatletyka, pływanie, piłka nożna, kręgle, konkurencje siłowe i strzeleckie, wioślarstwo stacjonarne, tenis stołowy, bilard, boule, rower stacjonarny) z podziałem na wiek, płeć, stopień i rodzaj niepełnosprawności. Startowali młodzi i dorośli. Nie brakowało zapału do rywalizacji. Niepełnosprawnych zawodników wspierali i mobilizowali opiekunowie oraz Wolontariusze. Nikt nie był przegrany – wszyscy byli zwycięzcami. Liczyła się przede wszystkim radość ze startu i aktywność. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a dyplomy otrzymali Ci, którzy zajęli miejsca na podium.
Po zakończonych konkurencjach sportowych dla uczestników Olimpiady czekał poczęstunek i spotkanie z muzyką – koncert zespołu Paraliż Band.