Uroczyste otwarcie ulic: Głowackiego, Kilińskiego i 11 Listopada

W dniu 17 marca br. Starosta Sierpecki Jan Laskowski uczestniczył w uroczystym otwarciu ulic: Głowackiego, Kilińskiego i 11 Listopada. Realizatorem inwestycji  był Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich  w Warszawie.  Łącznie inwestycje pochłonęły 4,3 mln zł. Pieniądze pochodziły w całości z budżetu samorządu Mazowsza.

Remonty dróg obejmowały w swym zakresie w szczególności:

• ulice J. Kilińskiego, 11 Listopada w ciągu drogi wojewódzkiej nr 541 – zyskały nową nawierzchnię jezdni, chodniki, zjazdy na posesje oraz odwodnienie. Koszt ich przebudowy to 1,5 mln zł.
  •  ulica Głowackiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 541poza nową nawierzchnią, chodnikami i odwodnieniem przebudowano podziemną infrastrukturę. Pojawiła się również kanalizacja. W tym przypadku koszt robót wyniósł 2,8 mln zł.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek, Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński, Dyrektor Rejonu Drogowego Ciechanów Renata Drążewska,   Dyrektor Mirosław Kaczmarek Rejonu Drogowego Gostynin-Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Ksiądz Dziekan Andrzej Więckowski,   Radni Powiatowi i Miejscy oraz wójtowie okolicznych gmin.