Turnus rehabilitacyjno-usprawniającym w Centrum Niezależnego Życia „Sajgon” w Ciechocinku


W dniach od 11 do 22 czerwca 2018 r. grupa podopiecznych Stowarzyszenia „Szansa na Życie” wraz z opiekunami, Powiatowym Pełnomocnikiem ds. Osób Niepełnosprawnych Panem Wojciechem Rychterem i Wolontariuszami przebywała na turnusie rehabilitacyjno-usprawniającym w Centrum Niezależnego Życia „Sajgon” w Ciechocinku.
Podopieczni codziennie uczestniczyli w porannej gimnastyce, zajęciach na basenie solankowym oraz korzystali z hipoterapii na „Ranczu pod Olszyną”. W wolnym czasie spacerowali po Ciechocinku. Wolontariusze pomagali podopiecznym i przyrządzali posiłki.
Dnia 14 czerwca Honorowy Prezes Stowarzyszenia Pan Wojciech Rychter z kilkoma podopiecznymi udał się do Płocka na XVII Krajowy Integracyjny Festyn Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Nadzieja 2018”.
Na wszystkich czekały grillowane kiełbaski, kaszanka, sałatki, napoje oraz szeroki wachlarz atrakcji m.in. konkursy z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską, prezentacja motocykla policyjnego, warsztaty ekologiczne, prezentacja łodzi ratunkowej i psa ratownika przez Państwową Straż Pożarną z Osiedla Podolszyce Północ w Płocku, malowanie twarzy, tańce z dziećmi i młodzieżą z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke. Dużą popularnością cieszyło się mini ZOO.
Nie zabrakło ciepłych słów i podziękowań. Niepełnosprawna Celinka ze Stowarzyszenia „Szansa na Życie” otrzymała wózek, który ufundowało Krajowe Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku.
Na zakończenie turnusu w Sajgonie zorganizowano grill i terapię taneczną.
Był to kolejny udany integracyjny wyjazd, który zapewne na długo pozostanie w pamięci.