Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”

Dziś (19.03) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej, którego celem jest promocja przepisów pożarowych, podtrzymywanie tradycji oraz popularyzacja sprzętu straży pożarnej, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu powiatu sierpeckiego.

Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-VI, szkoła podstawowa klasy VII-VIII i klasa III gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. W eliminacjach powiatowych uczestniczyli najlepsi uczniowie z poszczególnych gmin wyłonieni w eliminacjach gminnych oraz przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcy etapu powiatowego z poszczególnych kategorii z kolei będą reprezentować Powiat Sierpecki podczas eliminacji wojewódzkich. Komisję sędziowską eliminacji powiatowych stanowili: mł. bryg. Wojciech Witkowski – przewodniczący, kpt. Marta Kępczyńska – członek, st. str. Paweł Wawrocki – członek, dh Kamil Różański – członek.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu.

Nazwiska laureatów eliminacji powiatowych: • pierwsza grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-VI) I MIEJSCE – Szymon Adamczyk (SP Ligowo) – reprezentant powiatu. II MIEJSCE – Gabriela Lewandowska (SP Gozdowo) III MIEJSCE – Jakub Frydrychowicz (SP Bledzewo) • druga grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy VII –VIII – III klasa gimnazjum) I MIEJSCE – Magdalena Rogowicz (SP Gójsk) – reprezentantka powiatu. II MIEJSCE – Wiktoria Malanowska (SP Osiek) III MIEJSCE – Wojciech Struś (Gimnazjum Mochowo) • trzecia grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne) I MIEJSCE – Natalia Majerska (ZSS Zawidz) – reprezentant powiatu. II MIEJSCE – Michał Daniłow (ZS nr 1 w Sierpcu).