W dniach od 28 lutego do 19 marca 2019 roku na terenie Powiatu Sierpeckiego odbywa się kwalifikacja wojskowa. 1 marca br. Starosta Sierpecki Mariusz Turalski spotkał się z osobami pracującymi w Powiatowej Komisji Lekarskiej w Sierpcu, przed którą stawi się prawie 380 osób z całego powiatu.  Jak co roku nie zawiedli nas lek. med. Sławomir Łojek i lek. Jolanta Mroczyńska – pełniący funkcje Przewodniczącego i Zastępcy Przewodniczącego Powiatowej Komisji Lekarskiej w Sierpcu oraz przedstawiciel WKU w Płocku mjr Dariusz Brzemiński.
Przez cały czas trwania pracy osoby stawiające się przed komisją będą miały okazję zapoznać się nie tylko z ofertą szkoleniową uczelni wojskowych na terenie kraju, ale również z wyposażeniem jakim dysponuje Wojsko Polskie. 38 Sochaczewski Dywizjon Obrony Powietrznej im. mjr Feliksa Kozubowskiego zaprezentował charakterystykę służby w JW 1560 Sochaczew oraz odpowiadali na wszystkie pytania osób zainteresowanych. Rekruterzy mają możliwość obejrzenia PPZR Grom (przenośny zestaw rakietowy GROM- przeznaczony do niszczenia statków powietrznych).
Organizacją i zabezpieczeniem pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej w Sierpcu zajmuje się Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu.

 

image_pdfimage_print