Święto Strażaka – obchody w Sierpcu

6 maja br. na placu przed Komendą Powiatową PSP w Sierpcu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Podczas uroczystości ślubowanie na sztandar Komendy złożyli młodzi adepci pożarnictwa tj. str. Arkadiusz Nowakowski, str. Krzysztof Dywal, str, Kamil Zieliński, str. Paweł Wawrocki. W uroczystości udział wzięli m.in.: st. bryg. Jarosław Kurek – p.o. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, ks. kan. Andrzej Zakrzewski – Diecezjalny i Powiatowy Kapelan Strażaków, Waldemar Olejniczak –poseł na sejm RP, Jan Laskowski – starosta sierpecki, Jarosław Perzyński – burmistrz miasta Sierpc a także Dariusz Kalkowski – wójt gminy Gozdowo.

Podczas uroczystości sierpeccy strażacy otrzymali awanse na wyższe stopnie oraz resortowe odznaczenia.

Na stopień aspiranta sztabowego otrzymali:

• st. asp. Dariusz Mroczkowski

Na stopień starszego ogniomistrza:

• ogn. Jarosław Czajkowski

Na stopień ogniomistrza:

• mł. ogn. Wojciech Karwowski
  • mł. ogn. Marcin Dzięgielewski

Na stopień młodszego ogniomistrza:

• st. sekc. Michał Szymański
  • st. sekc. Łukasz Jaworski

Na stopień starszego sekcyjnego:

• sekc. Grzegorz Mazurowski