Spotkanie Noworoczne Samorządowców Powiatu Sierpeckiego

29 stycznia br. w Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym w Sierpcu odbyło się coroczne spotkanie noworoczne Samorządowców Powiatu Sierpeckiego.

300 osób wzięło udział w Spotkaniu Noworocznym przygotowanym przez Starostę Sierpeckiego, Burmistrza Miasta Sierpca oraz Wójtów Powiatu Sierpeckiego. Uroczystość odbyło się 29 stycznia br. w piękniej scenerii Muzeum Wsi Mazowieckiego w Sierpcu w nowo powstałym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Czesława Kunkiewicz-Waligóra – Naczelnik Wydziału Współpracy z Samorządami Terytorialnymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Radosław Lewandowski – Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, Przedstawiciele Samorządów z terenu powiatu sierpeckiego, Radni Powiatu Sierpeckiego, Radni Miejscy i Gminni, Szefowie jednostek organizacyjnych miasta i powiatu, Dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych, przedstawiciele podmiotów gospodarczych, instytucji i zakładów pracy, organizacji pozarządowych i społecznych oraz przedstawiciele mediów.

Zaproszonych na spotkanie gości przywitał Starosta Jan Laskowski oraz Wójt Gminy Rościszewo Jan Sugajski. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Jan Rzeszotarski w swoim wystąpieniu wymienił najważniejsze inwestycje i przedsięwzięcia zrealizowane w 2015 roku. Podkreślił także, że dorobek ostatnich lat wskazuje, że samorząd powiatowy potrafił rozsądnie i w sposób zrównoważony dzielić budżet oraz działał aktywnie, by jak najwięcej środków pozyskać i przeznaczyć na inwestycje. Dzięki środkom unijnym oraz dobrej współpracy i zaangażowaniu finansowym poszczególnych samorządów gminnych udało się zrealizować wiele zadań. Przewodniczący poprosił o to by nadal łączyła wszystkich troska o rozwój i dobrobyt naszego powiatu, z którego powinniśmy być dumni. Po przemówieniu Przewodniczącego głos zabrali zaproszeni goście.

Po czym przystąpiono do wręczenia tytułu „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego”. Rada Powiatu Sierpeckiego na wniosek Starosty Sierpeckiego postanowiła przyznać Tytuł za zasługi położone na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Sierpeckiego dla Zakładów Przemysłu Odzieżowego „Marjoss” Przedsiębiorstwo Prywatne Maria Długokęcka, Józef Długokęcki Spółka Jawna w Sierpcu. Zakłady „Marjoss” powstały 4 września 1989 roku. 26 lat istnienia firmy to ponad ćwierć wieku zbierania doświadczeń, to bagaż którego nie udałoby się zebrać, gdyby Firma nie żyła problemami swojej branży, zakładu i swoich pracowników. Od roku 1989 do końca lat 90 zakład zajmował się szyciem na rynek krajowy i w tym okresie nastąpił duży rozwój firmy. Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Marjoss” szyją także na rynki krajów takich jak – Anglia, Francja Holandia, Niemcy, Włochy a nawet Japonia.

Kolejnym punktem programu był występ artystyczny  Agnieszki Nadolskiej – dyplomantki PSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Płocku na wydziale śpiewu solo. Usłyszeliśmy ja w repertuarze: Cezar Franck – „Panis Angelicus”, WA Mozart – aria cherubina z opery Wesele Figara, Miłość złe humory ma – z filmu Małżeństwo z rozsądku- muz. Jerzy Matuszkiewicz, tekst A. Osiecka.

Po tym miłym akcencie nadszedł czas na główny punkt programu, czyli wzniesienie toastu noworocznego. Toast za pomyślność Ziemi Sierpeckiej w Nowym 2016 Roku wzniósł Burmistrz Miasta Sierpca – Jarosław Perzyński życząc wszystkim zebranym aby w naszych sercach zagościło uczucie satysfakcji i przekonanie, że wspólnie budujemy lepszą przyszłość wszystkim mieszkańcom powiatu sierpeckiego.

Część artystyczną uroczystości uświetnił występ zespołu Rytm z Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu pod kierunkiem pani Annie Stahlke. Zespół zaprezentował następujący repertuar: Dwudziestolatki; Do grającej szafy grosik wrzuć, Serduszko puka, Wielka dama, Radość najpiękniejszych lat, Szyba, Filmowa miłość. W pokazie taneczno-muzycznym wystąpili  najmłodsi Wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu. Występ rozpoczął utwór „Lacomparsita” wykonany przez Natalię Kordulasińską – pod kierunkiem pani Izabeli Głowackiej. Zespoły tańca nowoczesnego zaprezentowały taniec do muzyki z bajki „Król Lew” oraz piosenki Shakiry „La La La”. Zespoły przygotowała pani Monika Żmijewska. Do Krainy Lodu oraz innych pięknych utworów z dziecięcych bajek zaprosił nas zespół wokalny kierowany przez panią Aleksandrę Dołasińską

Uroczystość poprowadził Zbigniew Czajkowski – pracownik Starostwa Powiatowego w Sierpcu.