,,Dziś w smoczym świecie wspaniały bal, na tańce przyszło sto pięknych par. Od śpiewu smoka, aż ziemia drży, skaczą smokusie raz dwa i trzy.

6 lutego 2018 roku tradycyjnie już spotkaliśmy się na corocznej zabawie karnawałowej. Tym razem nasi milusińscy zostali zaproszeni wraz z rodzicami i rodzeństwem na bal u Smoka Edzia.

Organizacją tego przedsięwzięcia zajął się Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka działający w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu.

Spotkanie integracyjne jest jedną z form zajęć grupowych dla dzieci i ich rodzin. Na co dzień nasi podopieczni korzystają ze specjalistycznej, indywidualnej pomocy w zakresie zajęć z psychologiem, pedagogiem, logopedą i terapeutą integracji sensorycznej. W tym roku w zabawie uczestniczyły również małe dzieci niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością, które od listopada 2017 roku zostały włączone do zajęć w ośrodku koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczym działającym przy PP-P w Sierpcu, realizującym kompleksowe wsparcie w ramach programu rządowego ,,Za życiem”.

Wszystkich gości powitała dyrektor poradni Anna Sobocińska. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Wojciech Rychter Wicestarosta Sierpecki, który podarował maluchom pyszne cukierki i Pani Renata Przybyłowska Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, która udostępniła nam salę do zabawy.

W opracowanie scenariusza i przeprowadzenie całej imprezy zaangażowały się: Izabela Paczkowska, Emilia Lewandowska i Anna Sobocińska. Swoją nieocenioną pomoc okazały wszystkie Koleżanki pracujące w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Zabawę uświetnił Pan Artur Lewandowski grając znane dziecięce melodie. Przy dźwiękach skocznej muzyki maluchy zachęcane przez wesołego smoka do wspólnej zabawy, tańczyły w kole, tworzyły pociąg oraz długie korowody, chętnie bawiły się w ,,smocze minki”. Jedną z atrakcji wieczoru był miniteatrzyk – ,,bajka o smoku wawelskim”. Wśród dzieci dużym powodzeniem cieszyły się zwierzątka, kwiatki i miecze wykonane z długich baloników, które mogły zabrać ze sobą do domu. Maluchy bawiły się świetnie, o czym świadczyły ich radosne i uśmiechnięte buzie. Również atrakcją spotkania była możliwość wykonania wspólnego zdjęcia ze smokiem Edziem.

Dzięki życzliwości i hojności darczyńców przygotowano dla wszystkich dzieci paczki ze słodyczami i bajeczkami o smokach.

Dziękujemy serdecznie za użyczenie sali Pani Renacie Przybyłowskiej oraz Panu Arturowi Lewandowskiemu za oprawę muzyczną.

Podziękowania za pomoc finansową kierujemy do: Pana Krzysztofa Korpolińskiego Wójta Gminy Sierpc, który za pośrednictwem Stowarzyszenia ,,Słyszę i Mówię” ufundował słodycze i Pana Jerzego Stachurskiego, dzięki któremu zakupiono książeczki. Wszystkim osobom, które pomogły w organizacji balu bardzo serdecznie dziękujemy.

Zespół Wczesnego Wspomagania

Rozwoju Dziecka przy PP-P w Sierpcu

image_pdfimage_print