Spektakl teatralny „Jestem Polakiem” w sierpeckim liceum

10 listopada w naszym Liceum mogliśmy obejrzeć spektakl „Jestem Polakiem”. Został on przygotowany przez grupę licealistów działającą w kole teatralnym pod kierunkiem pani Marleny Boguckiej i pani Katarzyny Moskal z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzi aktorzy posłużyli się odmienną od tradycyjnej stylistyką, wykorzystali nowy sposób obrazowania, niekonwencjonalne środki artystycznego wyrazu – pantomimę i elementy dramy. Ciekawym motywem było wprowadzenie „postaci” drzewa jako obserwatora dziejów. Młodzież zaprezentowała swój sposób interpretowania minionych dziejów. Spektakl uświadomił odbiorcom, że zawsze powinniśmy być dumni z faktu, że jesteśmy Polakami. Niezwykle uzdolnieni licealiści zaprezentowali na scenie swoje umiejętności: wspaniałą dykcję i barwę głosu, operowanie mimiką i gestem ciała. Świetnym dopełnieniem gry aktorów była scenografia i sugestywna muzyka. Starania uczniów i ich zaangażowanie silnie oddziaływały na emocje słuchaczy. Nagrodą były łzy wzruszenia i gromkie brawa. Dziękujemy!

LO Sierpc