Rewolucja w podatkach – koniec ze składaniem PIT

W środę 16 stycznia Starosta Sierpecki Mariusz Turalski oraz Burmistrz Miasta Sierpca Jarosław Perzyński uczestniczyli w spotkaniu z Naczelnik Urzędu Skarbowego Moniką Jarzębską. Spotkanie dotyczyło zmian w rozliczeniach PIT, które zostały zaproponowane przez Krajową Administrację Skarbową.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa Krajowa Administracja Skarbowa przystąpiła do I etapu uproszczenia rozliczeń rocznych podatku dochodowego poprzez zdjęcie z podatników obowiązku samodzielnego sporządzenia zeznań podatkowych. W tym roku dotyczy to wszystkich, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37, PIT 38 inne deklaracje: PIT-36, PIT-36L, począwszy od dochodów za 2019 rok.

Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatników skarbówka bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym. Podatnik zachowa prawo do korekty, ale z własnej inicjatywy.

Pobierz:

Twój e-PIT dla pracodawców i płatników (003) (1)