1

Puchar Polski w Taekwondo

W dniach 27-28.02.2015 w miejscowości Kórnik odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski – Wielkopolska Cup. W zawodach wystartowało ponad 350 zawodników z kraju i z zagranicy: z Czech i Niemiec. KS Taekyon repezentowała 3 zawodników: juniorzy Oliwia Perczyńska i Jakub Górzyński, i kadet Bartosz Duszyński.

Niestety tym razem Oliwka i Kuba przegrali wyraźnie swoje pojedynki. Natomiast pozytywnie zaskoczył Bartek zdobywając 2 miejsce. W pierwszym pojedynku pokonał zawodnika gospodarzy 16:0, w kolejnym zwyciężył zawodnika Startu Olsztyn 9:3. W półfinale pokonał Adriana lecha z taebaek Bielany 10:1.Niestyty w finale nieznacznie przegrał pojedynek z zawodnikiem z Huraganu Miedzyrzec Podlaski 2:4. Naprawdę cieszy postawa tego zawodnika, który zawalczył bardzo poprawnie taktycznie górójąc w tym względzie nad przeciwnikami. Na pewno musimy popracować nad techniką. Pod koniec kwietnia druga edycja Pucharu Polski tym razem w Bydgoszczy. Liczymy na dobry występ Bartka i pozostałych zawodników.