Przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie

Wczoraj (22.01) w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został zakupiony przez Powiat Sierpecki przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Nowoczesny, bezpieczny, w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – pojazd – Volkswagen Transporter trafił do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w grudniu 2018r.
Samochód kosztował łącznie 142 594,50 zł. Wkład własny Powiatu to 62 594,50 zł, dofinansowanie PFRON wyniosło 80 000 zł.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Radni Powiatu Sierpeckiego Dariusz Twardowski i Jan Laskowski, Wójt Gminy Szczutowo Andrzej Twardowski, Ks. Marian Orzechowski Proboszcz Parafii w Szczutowie oraz mieszkańcy, pracownicy i Dyrektor Szczutowskiego DPS Grażyna Topolewska.

Starosta Mariusz Turalski podziękował poprzedniej radzie i byłemu staroście Janowi Laskowskiemu za przychylenie się do prośby Pani Dyrektor i wyrażenie zgody na aplikowanie o dofinansowanie ze środków PFRON zakupu nowego samochodu.

Nowy samochód będzie służył na co dzień mieszkańcom Domu do różnego rodzaju wyjazdów m.in. do przychodni, szpitali, będzie służył również uczestnikom Dziennego Domu „Senior+” do codziennych przyjazdów i odjazdów, zaś wszystkim podopiecznym posłuży do wyjazdów na spotkania integracyjne, wycieczki krajoznawcze oraz imprezy kulturalno-oświatowe.