Oddział Pediatryczny Szpitala w Sierpcu zyskał nowy wygląd i nowoczesny sprzęt.

Z inicjatywy Wicestarosty Wojciecha Rychtera została zorganizowana akcja mająca na celu remont oddziału pediatrycznego.Zaangażowali się w nią wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz ich rodzice, nauczyciele pracujący w wolontariacie, Radni Powiatu Sierpeckiego oraz prywatni przedsiębiorcy z Sierpca.
Dzięki okazanej życzliwości, zrozumieniu i zaangażowaniu oddział zyskał pięknie wyremontowany korytarz, gabinet zabiegowy oraz nowoczesny sprzęt przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Urząd Miasta Sierpc, co przyczyniło się do poprawy wyglądu estetycznego i bezpieczeństwa pacjentów.

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w remont Oddziału:❤️❤️❤️
– Rodzicom kl. II B, Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu,
– Szkolnemu Klubowi Wolontariatu „Jeden Drugiemu” SP nr 2 w Sierpcu, Koordynatorce wolontariatu i wychowawcy kl. II B p. Beacie Karkusz,
– Nauczycielom pracującym w wolontariacie SP nr 2 w Sierpcu: Dorocie Dudzińskiej,Weronice Marcinkowskiej, Magdalenie Wysockiej, Joannie Jankowskiej, Agnieszce Tomaszewskiej, Wioletta Rydzyńskiej,Marcie Skierskiej, Agacie Warczachowskiej, Aleksandrze Rogowskiej oraz Annie Ostrowskiej.
– Sponsorom:
Państwu Lilla i Mirosławowi Nadratowskim, Państwu Agnieszce i Piotrowi Bonio, Pani Edycie Garlickiej,
– Radnym Powiatu w Sierpcu:Krystynie Siwiec, Krystynie Kozickiej, Janowi Laskowskiemu, Janowi Rzeszotarskiemu, Andrzejowi Cześnik, Bogdanowi Misztalowi, Marcinowi Błaszczykowi, Sławomirowi Olejniczakowi, Stanisławowi Pawłowskiemu oraz Pawłowi Pakiele.

Przekazany Sprzęt:❤️❤️❤️🙋‍♂️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♂️❤️❤️❤️

👏Sprzęt, który otrzymaliśmy na oddział pediatryczny w ostatnim czasie z WOŚP:
1. Skaner żylny – 1 szt.
2. Specjalistyczne łóżka pediatryczne – 5 szt.
3. Rejestrator Holter EKG wraz z komputerem – 1 szt.
4. Fotel z regulowanym oparciem (dla rodziców) – 4 szt.
Wartość ok. 54 000,00 zł.

👏WOŚP potwierdził, że wkrótce przekaże na oddział pediatryczny:
1. Fotel typu leżanka (dla rodziców) – 2 szt.
2. Pompa strzykawkowa – 5 szt.
Wartość ok. 30 000,00 zł.

👏Sprzęt użyczony przez Urząd Miasta Sierpca w 2018 r. :
1. Stanowisko do pielęgnacji niemowląt – 1 szt.
Wartość ok. 8 000,00 zł.

👏Doposażenie oddziału pediatrycznego od prywatnych przedsiębiorców:
1. Przenośny pulsoksymetr zakupiono dzięki darowiźnie firmy Biuro Projektów Budowlanych ANBUD.
2. Nebulizator – 2 szt. przekazane przez Firmę MEGA z Sierpc. Wartość ok. 1 000,00 zł.