Michał Olszewski – podwójnym finalistą olimpiad‼️

Z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że Michał Olszewski – uczeń klasy II a o profilu humanistyczno-prawnym Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego – uzyskał tytuł finalisty XLVI Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Warto dodać, że licealista jest też finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjra Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Michał uzyskał prawo zwolnienia z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym. Na świadectwie maturalnym otrzymuje najwyższy wynik z tego przedmiotu, tj. 100%. Ponadto tytuły te otwierają Michałowi wstęp na wybrane uczelnie. Gratulujemy wiedzy historycznej!

Michał przygotowywał się do olimpiad pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego, nauczyciela historii.