LIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałem filmowym z LIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu:   https://www.youtube.com/watch?v=8RRfn5aIjws

11 czerwca br. odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu, jednym z punktów porządku obrad było głosowanie nad odwołaniem Starosty Sierpeckiego – Jana Laskowskiego. Sesja odbyła się na wniosek grupy pięciu radnych, którzy 10 maja br. złożyli pismo o odwołanie starosty z pełnionej przez niego funkcji. Należy zaznaczyć, że w dniu 14 maja br. wpłynęło pismo złożone przez radnego W. Tomkalskiego wycofujące swoje poparcie pod wnioskiem o odwołanie Starosty Sierpeckiego, gdyż po przeanalizowaniu treści przedmiotowego wniosku nie podzielał zawartej w nim argumentacji.
W tajnym głosowaniu nad odwołaniem starosty sierpeckiego uczestniczyło 16 radnych – pięciu było za, a dziesięciu przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.