Konkurs LOP „Przyroda Twój Przyjaciel” rozstrzygnięty

14 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Przyroda Twój Przyjaciel” z tematem wiodącym „Mieszkańcy ekosystemów wodnych”.

Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku przy współpracy z Zarządem Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie oraz Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Płocku.

Celem konkursu było poznanie najpopularniejszych gatunków żyjących w polskich wodach, pogłębienie znajomości ich biologii i wymagań środowiskowych, poznanie zasad ochrony gatunkowej.

Młodzież naszego Liceum od wielu lat bierze udział w kolejnych edycjach konkursu, zajmując czołowe miejsca. Podobnie było w tym roku. I miejsce zdobyła uczennica klasy I a – Weronika Julia Pakieła; III miejsce – Paulina Smolińska z klasy II d oraz Oliwia Zuzanna Toniak z klasy II c.

Uczennice wykonały prace pod kierunkiem nauczycielek biologii: pani Marzanny Urbańskiej i pani Krystyny Witkowskiej.

LO Sierpc