Kolejne unijne środki trafią do powiatu sierpeckiego !!!

Powiat sierpecki zainwestuje ponad 1,3 mln zł ze środków unijnych w remont drogi powiatowej na odcinku Szumanie – Bielsk.

14 czerwca w środę Starosta Sierpecki Jan Laskowski oraz Wicestarosta Juliusz Gorzkoś podpisali z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem umowę na przebudowa drogi powiatowej nr 3759W Szumanie-Bielsk na długości 2,278 km.

W ramach projektu zostanie przebudowana nawierzchnia jezdni oraz powstaną nowe zjazdy do posesji i dróg gminnych. Poza tym w projekcie przewidziano wykonanie ścieku przy krawężniku i oczyszczanie rowów przydrożnych. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia nośności i przepustowości drogi, a tym samym do usprawnienia komunikacji w powiecie sierpeckim i ułatwienia mobilności jego mieszkańców. Poza tym pozytywnie wpłynie na płynność ruchu drogowego i bezpieczeństwo. Projekt będzie realizowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Sierpcu.

Całkowita wartość projektu: 2 239 974,27 zł

Kwota dofinansowania: 1 343 984,56 zł