Kadra Polski Juniorów w Trójboju Siłowym wita Pawła Przybojewskiego

Paweł Przybojewski to uczeń, od września bieżącego roku, drugiej klasy technikum pojazdów samochodowych. Od czterech lat związany z UKS Mechanik i trenerem, nauczycielem wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 1 Wojciechem Skorłutowskim.

Specjalizuje się w sportach siłowych, głównie trójboju. Mimo zaledwie 17 lat, ma już na swoim koncie wiele znaczących sukcesów. Między innymi w 2015 roku zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Mistrzostwach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym, ustanawiając trzy rekordy Polski, II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i III w zawodach Strongman Junior. Jego sukcesy zostały zauważone i docenione nadaniem tytułu Młodzieżowego Sportowca Ziemi Sierpeckiej 2015.

W dniach 11-12 czerwca 2016, podczas odbywających się w Kielcach Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w Trójboju Siłowym, do wyżej wymienionych sukcesów dołożył kolejne znaczące osiągnięcie – brązowy medal w kategorii do 18 lat. Uzyskał łączny wynik 607,5 kg, na który złożyły się: martwy ciąg –  260 kg (wynik o 10 kg lepszy od rekordu Polski), przysiad ze sztangą – 220 kg, wyciskanie sztangi leżąc – 127,5 kg. III miejsce w tych zawodach przyniosło mu powołanie do kadry Polski na odbywające się w Szczyrku sierpniowe Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym.

Gratulujemy Pawłowi i jego trenerowi dotychczasowych sukcesów, z niecierpliwością oczekując wieści ze Szczyrku i innych sportowych aren, na których będzie się pojawiał.

Społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu