Pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w dniach 11–12 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ZSCKR) w Studzieńcu, odbyły się IV Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu.

Jednym z organizatorów tego wydarzenia był Starosta Sierpecki, który ufundował statuetki dla Hodowców biorących udział w Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

Pierwszy dzień sierpeckiego dnia rolnika – to Dzień Otwarty Szkoły. Młodzież, która wzięła w nim udział miała okazję zwiedzić ZSCKR, zapoznać się z jej ofertą, wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz zwiedzić pracownię i warsztaty szkolne. W tym samym czasie na terenie szkoły można było obejrzeć sprzęt rolniczy, zapoznać się z ofertą firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym.

Drugi dzień święta rolników obfitował w wiele wydarzeń. Na scenie pojawili m.in. się artyści z orkiestry dętej OSP Zawidz, która zagrała pod batutą Jarosława Gizińskiego, młodzież z ZSCKR w Studzieńcu a także Zespół Tańca Ludowego z Mochowa. Zwiedzający wystawę mogli wziąć udział w wielu konkursach. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs „dojenie krowy na czas”.

 

image_pdfimage_print