II Powiatowy Plener Malarski „Powiat Sierpecki pędzlem malowany” – otwarty

11 czerwca br. podczas Przeglądu Orkiestr Dętych w Mochowie oficjalnie otworzyliśmy II Powiatowy Plener Malarski „Powiat Sierpecki pędzlem malowany”.

Artyści będą tworzyć swoje prace do połowy sierpnia utrwalając poprzez swoją twórczość piękno historii i dnia dzisiejszego naszego powiatu.

W plenerze udział biorą następujący artyści: Anna Górecka – Sierpc, Jolanta Smykowska – Sierpc, Weronka Madejska – Sierpc, Adrian Głodkowski – Malanowo Stare, Katarzyna Szymańska – Sierpc , Halina Nasiłowska – Sierpc, Wojciech Witkowski – Sierpc, Andrzej Pyrko – Płock, Bogumił Burdalski – Sierpc, Wojciech Weber – Sierpc, Katarzyna Przybyłowska – Sierpc, Klaudiusz Kotarski – Sierpc, Monika Laskowska – Sierpc oraz Marlena Lewandowska – Sierpc. Aby mogły powstać obrazy artyści otrzymali po dwa płótna i farby

Zakończenie pleneru, jego podsumowanie i prezentacja efektów działań artystów odbędzie się 3 września br. w trakcie VII Powiatowo-Gminnych Dożynek w Zawidzu, na które gorąco zapraszamy, już dzisiaj.

Organizatorami Pleneru są: Starosta Sierpecki, Wójt Gminy Gozdowo, Wójt Gminy Mochowo, Wójt Gminy Rościszewo, Wójt Gminy Sierpc, Wójt Gminy Szczutowo i Wójt Gminy Zawidz.