I Powiatowy Dzień Książki dla Dzieci

W dniu 2 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się „I Powiatowy Dzień Książki dla Dzieci”.

Impreza wpisała się w piękną, blisko 60 – letnią, tradycję związaną z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. To święto jest obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i ma na celu propagowanie czytania przez najmłodszych.

Organizatorami spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Sierpca byli: Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki, Jarosław Ocicki – Wicestarosta Sierpecki, Elżbieta Gozdowska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Renata Przybyłowska – Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Dla zaproszonych gości – dzieci z sierpeckich przedszkoli i szkół podstawowych – organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Jedną z nich było przeczytanie przez Pana Starostę i Pana Wicestarostę książki o przygodach Franklina.

Następnymi niespodziankami były dwie inscenizacje „Okulary” i „Rzepka”. Pierwszą z nich przygotowali podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej, zaś drugą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Oba przedstawienia wzbudziły wielką radość wśród dzieci.

Na zakończenie Włodarze Powiatu wręczyli wszystkim dzieciom książki i zaprosili do wspólnego zdjęcia.
Uroczystość poprowadzili wychowankowie z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie imprezy:
Pani Hannie Kurcie – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu im. Armii Krajowej
Panu Jarosławowi Żmijewskiemu – Dyrektorowi Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu
Pani Marcie Fijałkowskiej – Animatorowi dziecięcemu „Bajeczny Świat”.