Gala XIV Mazowieckiego Przeglądu Recytatorskiego Jednego Poety – twórczość Rafała Wojaczka

29 listopada 2016 roku uroczystą galą w Domu Kultury „Kolorowa” zakończył się XIV Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety.

W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Triumfator zeszłorocznej edycji Przeglądu Jan Domański z kl. II a zajął II miejsce, Magdalena Mróz z kl. III b – III miejsce, a Julia Sabała z kl. II c otrzymała wyróżnienie. Podczas uroczystego wieczoru laureaci prezentowali swoje interpretacje wybranych tekstów Rafała Wojaczka. Magda Mróz przedstawiła publiczności wiersz „Czy ja mogłam…”, którego recytacja spodobała się jury konkursu.

Zgodnie z tradycją Przeglądu, przewodniczący jury – reżyser Antoni Baniukiewicz podsumował tegoroczną edycję konkursu uznając ją za bardzo ciekawą, a nawet intrygującą ze względu na trudną twórczość „poety przeklętego”, a za takiego uchodził właśnie Rafał Wojaczek.

LO Sierpc